Noc Bibliotek 2022 za nami!

Hasło: To się musi powieść! Powiodło się? Tak!

24 października 2022, dodane przez: L.R. Noc Bibliotek 2022 za nami!
grafika do wpisu: Noc Bibliotek 2022 za nami!

Za  sukcesem tegorocznej edycji Nocy Bibliotek odbywającej się pod hasłem ,To sie musi powieść!" w naszej bibliotece,  stoi kilka osób. Serdeczne podziękowania dla prezesa i udziałowca firmy Koral, współpracującej z Huta Cynku Miasteczko śąskie , a zarazem szefa zakładowej ,,Solidarności”- Pana Jana Jelonka. Pan Jan przywiózł do biblioteki, gościa specjalnego, a mianowicie kozła Czesława. To była pierwsza wizyta Cześka w bibliotece, podczas której został zapisany i wprowadzony w świat literatury poprzez odczytywanie przez uczestników tej czytelniczej imprezy fragmentów m.in. Koziołka Matołka (mamy nadzieję, że się nie obraził za dobór literatury). Został obdarowany siedemnastoma kilogramami marchewki, co wywołało ożywienie na jego kozim pyszczku. W tym miejscu podziękowania należą się rodzicom wchodzącym w skład Rady Klasowej uczniów klasy 6a z SP1 , którzy dostarczyli marchewkę. Serdeczne podziękowania dla Pani Sylwii Klonek Plaza, wychowawcy tejże klasy, która nadzorowała swoich uczniów służąc fachową poradą podczas pisanej przez nich tej nocy powieści pt. ,,To się musi powieść”. Dziękujemy też samym uczestnikom, klasie 6 a z SP1, która napisała wspomnianą powyżej powieść m.in. z kozłem Czesławem w roli jednego z głównych bohaterów.