Facebook

Aktualnosci

Walentynkowy anturaż w bibliotece.
14
lut

Walentynkowy anturaż w bibliotece.

Zakochaj sie w książce.

Nasza biblioteka j tonie w serduszkach, a to wszystko aby stworzyć nastrój sprzyjający zakochaniu się...w bibliotece i książkach oczywiście. W związku z tym, że okazja ku temu sprzyja, zapraszamy po książki o miłości.

dodane przez: L.R. więcej »
Konkurs plastyczny rozstrzygnięty!
09
lut

Konkurs plastyczny rozstrzygnięty!

Podarowana przez Państwa Gatys porcelanowa skarbonka w rękach zwycięzcy!

Zwycięzcą konkursu, a zarazem szczęśliwym nabywcą podarowanej przez Panią Irenę Gatys porcelanowej skarbonki świnki okazał się Tymon Solisz, który wykonał trzy pięknie zdobione motywem florystycznym filiżanki używając do tego plastikowych butelek. Wszystkie prace były niepowtarzalne, każda miała w sobie to ,,coś” , dlatego postanowiliśmy nagrodzić każdego artystę. Wszystkim gratulujemy kreatywności, w szczególności zaś gratulujemy Tymonowi, a Pani Irenie Gatys przesyłamy serdeczne podziękowania za ten piękny prezent, którym nas uraczyła podczas swojej prelekcji w bibliotece i przesyłamy Jej moc bibliotecznych pozdrowień!

dodane przez: L.R. więcej »
Eliksiry czyniące cuda i ekstremalnie niebezpieczne potwory!
09
lut

Eliksiry czyniące cuda i ekstremalnie niebezpieczne potwory!

Ostatni dzień ferii w bibliotece o tematyce Harrego Pottera.

Magia Harrego Pottera. Tak właśnie opisalibyśmy ostatni dzień ferii w bibliotece i to jedno zdanie by wystarczyło. Jeśli natomiast chcielibyśmy doprecyzować, to wymienilibyśmy: przejście przez magiczny kolorowy tunel do świata magii, czary mary przy użyciu różdżki, spożywanie eliksirów pozytywnie odmieniających los osób je konsumujących, świat potworów, a w tym clown i kobieta o głowie niedźwiedzia między bibliotecznymi regałami, następnie skrzydlaty klucz i kamień filozoficzny zamieniający śrubki i gwoźdźcie w prawdziwe złoto, a na końcu magiczne karty niosące same szczęśliwe wróżby osobom je losującym. Było sporo magii, ale też sporo grozy i horroru. Zadaniem uczestników było narysowanie potworów praktykujących niecne uczynki, a mianowicie wyjadanie samogłosek z książek oraz wykradanie prezentów dzieciom. Mowa o Obżartusie Literatusie oraz Prezentatusie Wykradatusie. Dziękujemy wszystkim dzieciom za ich zdyscyplinowany, aktywny i grzeczny udział w naszych zajęciach! Byliście kochani!

dodane przez: L.R. więcej »
Zaproszenie na romantyczną kolację walentynkową
07
lut

Zaproszenie na romantyczną kolację walentynkową

Trzeci dzień ferii w bibliotece

Wyposażeni w pakiet niezbędnej wiedzy i umiejętności z zakresu zasad kulturalnego zachowania się przy stole nabyty podczas quizu, który miał miejsce w pierwszy dzień ferii, mogliśmy przystąpić do wykonywania zaproszeń na kolację walentynkową. Najpierw zrobiliśmy sobie niezwykle romantyczną sesję fotograficzną, by później z użyciem zdjęć z tej sesji, wykonać pięknie ozdobione zaproszenia. Było bardzo słodko i romantycznie, a za bazę wyjściową posłużył nam cytat z książki Marka Hłaski pt. ,,Pierwszy krok w chmurach”, która jest m.in. o miłości. W ten sposób przemyciliśmy namiastkę literatury i to jeszcze jednego z patronów tego roku, którym m.in. jest właśnie Marek Hłasko.

dodane przez: L.R. więcej »
Śląska porcelana
07
lut

Śląska porcelana

Zajęcia z Panią Ireną Gatys

Serdeczne podziękowania dla Pani Ireny Gatys, która ,,zaczarowała” uczestników ferii w bibliotece niezwykle ciekawymi opowiastkami na temat śląskiej porcelany. To było niesamowite  z jaką uważnością słuchały tej wyjątkowej pasjonatki z Nakła Śląskiego. Pani Irena, co było  niespodzianką dla nas przekazała bibliotece porcelanową świnkę skarbonkę z intencją ogłoszenia przez bibliotekę konkursu, w którym zwycięzca okaże się także szczęśliwym nabywcą tej właśnie skarbonki. Zasady konkursu zostaną przedstawione na zajeciach w środę 7 lutego. Spotkanie z Panią Ireną było dla nas tym cenniejsze, że w czasach kiedy króluje bylejakość i życie na skróty, obcowanie z prawdziwą sztuką i rękodziełem staje się wręcz niezwykłym wydarzeniem i do takiej kategorii zaliczymy właśnie spotkanie z Panią Gatys.

dodane przez: L.R. więcej »
Kulturalne spotkanie w wyrafinowanym towarzystwie przy herbatce... .
05
lut

Kulturalne spotkanie w wyrafinowanym towarzystwie przy herbatce... .

Ferie w bibliotece - dzień pierwszy.

,,Piosenka o porcelanie” Czesława Miłosza to wiersz, który posłużył jako baza wyjściowa do naszych dzisiejszych zajęć w ramach ferii w bibliotece. W związku z przeznaczeniem porcelanowych filiżanek, jakim są spotkania w wyrafinowanym towarzystwie przy herbatce, poruszyliśmy temat zasad zachowania się przy stole tzw. savoir vivre. Jak to zrobiliśmy?

dodane przez: L.R. więcej »
Konkurs plastyczny na kwiaty dla babci i dziadka rozstrzygnięty!
24
sty

Konkurs plastyczny na kwiaty dla babci i dziadka rozstrzygnięty!

Mamy zwycięzców konkursu plastycznego na kwiaty dla babci i dziadka!!!!! Czyja babcia i dziadek dostają najpiękniejsze kwiaty w dniu swojego święta? Od Aleksandry F., która zajęła pierwsze miejsce, następnie od Ali P., która zajęła zaszczytne drugie miejsce i od Karoliny M. i Szymka R., którzy ex aequo zajęli trzecie miejsce. Zwycięzcom gratulujemy, tak samo jak i babciom i dziadkom, którzy pewnie są dumni z utalentowanych wnucząt. Zapraszamy do biblioteki po odbiór nagrody. Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za ich prace.

dodane przez: L.R. więcej »
Play with books and read the Nutcracker!
23
sty

Play with books and read the Nutcracker!

Warsztaty w języku angielskim z Panią Kamilą za nami.

Serdeczne podziękowania dla Pani Kamili za ciekawe i rzetelnie przeprowadzone zajęcia w języku angielskim dla przedszkolaczków. Nasze dwie małe uczestniczki wyszły z zajęć z poszerzonym słownictwem z języka angielskiego, znajomością treści baletu ,,Dziadek do orzechów”, własnoręcznie wykonaną papierową figurką Dziadka do orzechów i uśmiechem na twarzy.

dodane przez: L.R. więcej »
PLAY WITH BOOKS
17
sty

PLAY WITH BOOKS

Zajęcia w języku angielskim dla dzieci!

PLAY WITH BOOKS czyli kolejna edycja zajęć z książką w języku angielskim dla dzieci przed nami. Kiedy, gdzie i dla kogo? W poniedziałek 22 stycznia, w budynku naszej biblioteki, o godzinie 17.00. Zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku przedszkolnym i połączone z kiermaszem bajek w języku angielskim wydawnictwa USBORNE poprowadzi Pani Kamila.

dodane przez: L.R. więcej »
Uchwycone wspomnienia podczas spaceru ulicami śląskich miast.... .
09
sty

Uchwycone wspomnienia podczas spaceru ulicami śląskich miast.... .

Wystawa akwareli pięknej i utalentowanej Kasi Wiercińskiej.

Ulotność chwili, a  w niej pełna gama odczuć, nastrojów, bogactwo barw, efemeryczność i lekkość, a wszystko to zaczarowane w akwarelach przedstawiających krajobrazy i architekturę Tarnowskich Gór, Miasteczka Śląskiego, Świerklańca i Nakła Śląskiego. Zapraszamy na wystawę prac  artystki pochodzącej z Miasteczka Śląskiego, Kasi Wiercińskiej, która rozpoczęła swoją artystyczną przygodę pod okiem tarnogórskich artystów (profesora Wernera Lubosa I Marii Kurtz), a profesjonalny trening malarstwa akwarelowego w Nowej Zelandii pod okiem renomowanej artystki Min Kim, wyzwolił w niej miłość do tej techniki malarskiej. Dokąd zaprowadziła Ją ta przygoda z pędzlem?  Na artystyczne salony  Norwegii, Włoszech, Francji i wspomnianej wcześniej Nowej Zelandii, gdzie prace Pani Kasi były prezentowane na licznych wystawach wzbudzając zachwyt i uznanie ze strony publiczności. Teraz naszej bibliotece przypadł zaszczyt zaprezentowania części prac Pani Kasi. Można je  podziwiać w galerii naszej biblioteki, a jeśli ktoś zapragnąłby uszczknąć sobie namiastkę artyzmu Pani Kasi, to w Nakle Śląskim w Centrum Kultury Śląskiej (CEKUŚ) można sobie kupić pocztówki z Jej akwarelami.  

dodane przez: L.R. więcej »
Konkurs na napisanie wierszyka reklamującego biblioteki i książki rozstrzygnięty!
08
sty

Konkurs na napisanie wierszyka reklamującego biblioteki i książki rozstrzygnięty!

,,Nadszedł Nowy Rok, bibliotekę masz o krok! Pomyśl zatem, czy nie lepiej w te zimowe dni, przyjść tu do nas i skorzystać z magii, która tutaj tkwi.” Tymi słowami wyróżnionego wierszyka (jego fragmentu) informujemy Was, że konkurs na napisanie wierszyka reklamującego biblioteki i książki rozstrzygnięty! Łącznie napłynęło 10 prac konkursowych i wszystkie chwyciły za serce jury. Wyłoniono zwyciężczynię, której wiersz zamieszczamy poniżej jednocześnie informując, że wygrana czyli kalendarz czeka w bibliotece. Wyróżniono jeszcze trzy prace konkursowe, a ich autorzy otrzymają od nas symboliczne upominki. Skontaktujemy się z nimi telefonicznie w dniu dzisiejszym czyli 8 stycznia do godziny 18.00. Wszystkie prace wystawiono w bibliotece, gdzie można je przeczytać. Uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy kreatywności.   

dodane przez: L.R. więcej »
Ruszamy z zapisami na ferie zimowe w bibliotece!
08
sty

Ruszamy z zapisami na ferie zimowe w bibliotece!

Ilość miejsc ograniczona!

Zainteresowanych udziałem w feriach zapraszamy do zapoznania się z kilkoma informacjami. Kiedy? Od 5 do 8 lutego (od poniedziałku do czwartku); W jakich godzinach? Od 11.00 do 13.00. Gdzie? Oczywiście w bibliotece. Kategoria wiekowa uczestników? Od 7 do 12 lat. Tematyka? Porcelana, Walentynki i uwielbiany przez wszystkie dzieci Harry Potter. Ilość uczestników ograniczona. Zapisy osobiście w bibliotece lub dzwoniąc pod numer: (32) 288-86-35 lub (32) 288-89-12.

dodane przez: L.R. więcej »