Aktualnosci

Wakacyjne godziny otwarcia biblioteki!
cze

Wakacyjne godziny otwarcia biblioteki!

Szanowni Czytelnicy, informujemy Was, że w okresie wakacyjnym czyli od 28 czerwca do 31 sierpnia, zmianie ulegają godziny funkcjonowania biblioteki.

Dzień Dziecka w bibliotece

Dzień Dziecka w bibliotece

Przyjmujemy zapisy

,,Idzie jeż, idzie jeż, może ciebie pokłuć też!” Tak o jeżu napisał Jan Brzechwa, a my postaramy się ocieplić wizerunek tego zwierzątka podczas Dnia Dziecka. Niedawno rozstrzygnięty konkurs na napisanie bajki o nim udowodnił, że ,,jeż to uroczy zwierz”  i tak będzie tym razem. Co mamy do zaoferowania?

dodane przez: L.R. więcej »
,,Jeż to uroczy zwierz"- rozstrzygnięcie konkursu!
maj

,,Jeż to uroczy zwierz"- rozstrzygnięcie konkursu!

Jerzy Jeżowski z opowiadania pt. ,,Biwak Pana Jerzego Jeżowskiego” uwielbia jajecznicę z robakami, a zapach trawy jest dla niego niczym delicje lub tort śmietankowy dla człowieka. Z kolei Ekojeż Iglasty z opowiadania ,,Jeż to uroczy SUPER zwierz” jest leśnym supermenem, który w trosce o czystość i porządek z wielką precyzją segreguje śmieci i ma ważne przesłanie dla wszystkich ludzi : ,,Bądźcie choć trochę jak Ekojeż i dbajcie o naszą przyrodę”.

dodane przez: L.R. więcej »
Natura jest cudem, świat jest baśnią.
maj

Natura jest cudem, świat jest baśnią.

Nowa wystawa w galerii naszej biblioteki

Zapraszamy wszystkich Czytelników spragionych wrażeń kulturalnych w tzw.realu do obejrzenia wystawy zaprezentowanej w galerii naszej bibliotek.

Corrida Ortograficzna

Corrida Ortograficzna

czyli Dyktando o Pióro Dyrektora Biblioteki

Kto ma ochotę  na Corridę Ortograficzną? Jeśli Wasza wyobraźnia poszybowała w stronę areny z bykami, to w sumie słusznie bo w istocie chodzi o zaciętą i krwiożerczą walkę z bykami, tyle, że ortograficznymi.

Jeż to uroczy zwierz

Jeż to uroczy zwierz

Oddział Dziecięcy ogłasza konkurs pt. ,,Jeż to uroczy zwierz”. Napisz krótką bajkę lub wierszyk w oparciu o poniższe ilustracje, na których widać biwakującego jeżyka.

23 kwietnia Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

23 kwietnia Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Rozdajemy czerwone róże i promujemy czytelnictwo!

Uwaga! 23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich! Z tej okazji Oddział Dziecięcy przygotował dla Was małą niespodziankę. Pierwszych dziesięciu czytelników, którzy w tym dniu odwiedzi naszą miasteczkowską książnicę, otrzyma czerwoną różę. Dzieciom zaś będziemy rozdawać długopisy w kształcie róży.

Godziny otwarcia biblioteki w Wielki Piątek

Godziny otwarcia biblioteki w Wielki Piątek

Nie śpimy! Idziemy do biblioteki po książki przed świętami! Szanowni Czytelnicy, informujemy Was, że w Wielki Piątek nasza biblioteka bedzie czynna od 7.00 do 12.00. Nie bierzcie przykładu z tego kurczaka na zdjęciu i zaopatrzcie się w książki. Zapraszamy!

dodane przez: L.R. więcej »
Rodzicu, walcz o rozwój Twojego dziecka!
mar

Rodzicu, walcz o rozwój Twojego dziecka!

Co możesz zrobić dla swojego dziecka aby ,,weszło" na wyższy poziom w edukacji i rozwoju?

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

W związku z Międzynarodowym Dniem Języka Ojczystego, który przypada 21 lutego, Oddział Dziecięcy ogłasza konkurs! Opisz wybrany przez siebie produkt spożywczy w najbardziej poetycki i wyszukany sposób, jaki potrafisz. Niech zwykła ,,wyżerka” zamieni się w wyrafinowaną ucztę pełną wybornego smaku i aromatu, a wszystko to w imię pracy nad rozwijaniem języka polskiego.

dodane przez: L.R. więcej »
Pędź, mknij, kieruj swe kroki w stronę bibliotecznej zatoki!
lut

Pędź, mknij, kieruj swe kroki w stronę bibliotecznej zatoki!

Nowy look Oddziału Dziecięcego

A oto nowy look Oddziału Dziecięcego! W takim to anturażu będziemy Was witać w czasach tzw. post-epidemicznych. Było nudno i bez wyrazu, a teraz jest kolorowo, energetycznie i adekwatnie do potrzeb dziecięcej wyobraźni.

Ekspresowa wizyta w Przedszkolu nr 3

Ekspresowa wizyta w Przedszkolu nr 3

Słodkie conieco rozdane, akcja pt. ,,Mała książka -wielki człowiek" rozpropagowana, wrażenia baśniowe z Wielkiej Księgi Bajek przekazane! Tak w wielkim skrócie można powiedzieć o dzisiejszej krótkiej wizycie w Przedszkolu nr 3.