Wystawa fotografii Mateusza Prociaka

,,Polska Marynarka Wojenna w kolorze”

18 listopada 2022, dodane przez: L.R. Wystawa fotografii Mateusza Prociaka
grafika do wpisu: Wystawa fotografii Mateusza Prociaka

Zapraszamy na wystawę fotografii Mateusza Prociaka pt. ,,Polska Marynarka Wojenna w kolorze”. Co to za wystawa i kim jest Mateusz Prociak?

Mateusz Prociak urodził się 27 grudnia 1987 roku w Tarnowskich Górach. Pasjonat Polskiej Marynarki Wojennej. Zaczynał od modelarstwa kartonowego. Obecnie swoją pasję realizuje poprzez wzbogacanie barwą archiwalnych czarno-białych fotografii, ukazujących okręty i ludzi Polskiej Marynarki Wojennej. Podstaw grafiki i obróbki zdjęć przy użyciu programów graficznych nauczył się od przyjaciela, zawodowo zajmującego się fotografią. Drobiazgowo analizując zachowane archiwalne fotografie i konfrontując je z historycznymi źródłami, stara się odtwarzać autentyczne kolory minionego czasu. Od wielu lat tworzy pod marką PROMAT, a w grudniu stworzył projekt o nazwie ,,The Polish Navy in colour” w hołdzie marynarzom, którzy walczyli o wolność swojego kraju i wolność innych narodów. Celem autorskiego projektu jest rozpropagowanie historii naszej Marynarki Wojennej, najmniej znanego rodzaju sił zbrojnych.

Wystawę można oglądać do końca grudnia 2022 roku. Zapraszamy.