Wisława Szymborska i kiczowate bibeloty. Czy to pasuje do siebie?

Czwarty dzień ferii w bibliotece.

26 stycznia 2023, dodane przez: L.R. Wisława Szymborska i kiczowate bibeloty. Czy to pasuje do siebie?
grafika do wpisu: Wisława Szymborska i kiczowate bibeloty. Czy to pasuje do siebie?

Jakie były kolejne zajęcia z cyklu ,,ferie w bibliotece”? Mieszanka kiczu, poezji śpiewanej, wierszyków haiku i przede wszystkim duże ilości gliny. Początkowo nieuformowanej, przerażającej, szarej masy, by w finale przybrać kształt fikuśnych, kolorowych pudełeczek w kształcie zwierząt. Wszystko to po to, by przywołać ducha noblistki Wisławy Szymborskiej. A co Szymborska miała wspólnego z kiczem? Otóż okazuje się, że podobno uwielbiała obdarowywać swoich przyjaciół kiczowatymi prezentami. Najważniejsze jednak, że jej spuścizna czyli wiersze były wybitne, na miarę otrzymania nagrody Nobla, a na jej zamiłowanie do kiczowatych bibelotów możemy popatrzyć z przymrużeniem oka.
Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Izie Kot za wszystkie zajęcia, które przeprowadziła z tak wielkim zaangażowaniem, perfekcyjnie przygotowana, pełna pasji i zapału. Największym miernikiem sukcesu Pani Izy są uśmiechnięte i rozentuzjazmowane buzie dzieci.