Medytacja przy szumie fal morskich.

Piąty dzień ferii w bibliotece.

27 stycznia 2023, dodane przez: L.R. Medytacja przy szumie fal morskich.
grafika do wpisu: Medytacja przy szumie fal morskich.

Żar lejący się z nieba, gorący piasek, wzburzone morze, skrzeczące mewy, rozgwiazdy, muszelki, porozrzucane nadmuchane koła ratunkowe i piłki plażowiczów, rozwrzeszczany sprzedawca lodów i popcornu, a przy samym porcie? Zacumowane niezwykłe okazy statków i uśmiechnięci marynarze. Czy to wczasy nad Bałtykiem w lipcu? Nie! To ferie w bibliotece w styczniu! A to ci niespodzianka! Taki właśnie był dzisiejszy dzień. Najpierw wystylizowani na prawdziwych turystów zwiedziliśmy galerię z niezwykłymi fotografiami marynistycznymi Mateusza Prociaka. Pełni wrażeń po obejrzanej wystawie, wyżyliśmy się artystycznie poznając przy okazji trzy trudne słowa: inkluzje w bursztynie, galion i plankton. Potem przeżyliśmy sztorm w 13 stopniu skali Beauforta,  by na końcu zrelaksować się przy szumie fal morskich.