,,Chleby, bułki i babeczki"

Wystawa ilustracji Anny Foks

4 kwietnia 2023, dodane przez: L.R. ,,Chleby, bułki i babeczki"
grafika do wpisu: ,,Chleby, bułki i babeczki"

Miesiąc kwiecień obfituje w święta książki. 2 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki Dziecięcej, zaś 23 Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. To idealny czas, a by zaprezentować grafikę zaprojektowaną przez Panią Anię Foks,  z bajki dla dzieci napisanej także przez Panią Anię pt. ,,Chleby, bułki i babeczki". To już druga wystawa grafiki autorstwa Pani Ani w naszej bibliotece. Poprzednia miała miejsce kilka lat temu i dotyczyła tematyki kobiet. Warto przypomnieć, że Pani Ania ostatnio wygrała konkurs graficzny muralu pt. ,,Zainspiruj się Leśną Krainą”, w którym   zilustrowała scenki z miasteczkowskiej legendy ,,Jak Pónbóczek stworzył Ślązoka”. Oprócz tego, to właśnie Pani Ania Foks zaprojektowała grafikę zdobiącą ściany Oddziału Dziecięcego naszej biblioteki. Tym razem, dzięki ilustracjom Pani Foks, zrobiło się pięknie w holu biblioteki. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do obejrzenia wystawy. Będzie to można zrobić w kwietniu oraz w maju.