Akcja: ,,Róża i książka"

Rozdajemy książki!

21 kwietnia 2023, dodane przez: L.R. Akcja: ,,Róża i książka"
grafika do wpisu: Akcja: ,,Róża i książka"

W związku z obchodzonym 23 kwietnia Światowym Dniem Książek i Praw Autorskich, który znany jest w niektórych rejonach świata z obdarowywania się książkami i czerwonymi różami symbolizującymi krew zabitego przez św. Jerzego smoka, proponujemy naszym Czytelnikom wzięcie udziału w akcji pt. ,,Róża i książka”. Na czym będzie polegać ta akcja? Pierwsze 5 osób, które odwiedzi bibliotekę w dniu 24 kwietnia, w poniedziałek otrzyma od nas darmowy egzemplarz książki tematycznie związanej ze Śląskiem i różyczkę. Książka jest pięknym  albumem wydanym przez Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu i Stowarzyszenie Pokolenie zawierającym imponujący zestaw fotografii dokumentujących przełomowe wydarzenia pierwszej połowy XX wieku na Śląsku, połączonym z wypowiedziami Konstantego Wolnego, jednego z zastępców Wojciecha Korfantego. Książkę tę można nabyć w Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu w cenie ok.90 zł, a u nas jest prezentem.