Lew w Paryżu? Nie! W Miasteczku Śląskim, a dokładnie w bibliotece!

Zajęcia z przedszkolaczkami w oparciu o bajkę pt. ,,Lew w Paryżu".

5 maja 2023, dodane przez: L.R. Lew w Paryżu? Nie! W Miasteczku Śląskim, a dokładnie w bibliotece!
grafika do wpisu: Lew w Paryżu? Nie! W Miasteczku Śląskim, a dokładnie w bibliotece!

Niepokojąco zatrważający ryk, prezentacja własnych pazurków i postawa ciała wyrażająca gotowość do ataku. Do tego odpowiednia stylizacja na lwa i tygrysa w postaci czapeczek. Wszystkie te zabiegi z udziałem przedszkolaczków z miasteczkowskiej Ochronki miały na celu ujarzmić bibliotecznego lwa.  Okazało się jednak, że zabiegi te były zbędne, gdyż wspomniany lew był niezwykle spokojny, a to wszystko dzięki literaturze. Po długich poszukiwaniach na terenie biblioteki, znaleźliśmy go leżącego z książką na dywanie w Oddziale Dziecięcym. Lew był na tyle oswojony, że zechciał z dziećmi stworzyć żywy pomnik promujący literaturę. Inspirację do stworzenia pomnika zaczerpnęliśmy z zaprezentowanej w teatrzyku kamishibai bajki pt. ,,Lew w Paryżu”. Tytułowemu bohaterowi znudziło się życie na afrykańskiej sawannie i postanowił udać się do Paryża. Tam po kilku rozczarowaniach życia w wielkim mieście, odnalazł spokój i szczęście na cokole pomnika, dokładnie na placu Denfert –Rochereau w Paryżu, gdzie przebywa do dziś.