MAŁE CUDA NATURY - Makrofotografia i fotografia zbliżeniowa.

Zapraszamy na wystawę fotografii owadów m.in. z okolic Miasteczka Śląskiego autorstwa Andrzeja Cieśli.

5 czerwca 2023, dodane przez: L.R. MAŁE CUDA NATURY -  Makrofotografia i fotografia zbliżeniowa.
grafika do wpisu: MAŁE CUDA NATURY -  Makrofotografia i fotografia zbliżeniowa.

W środę 14 czerwca o godzinie 17.00 w galerii naszej biblioteki odbędzię się wernisaż makrofotografii i fotografii zbliżeniowej autorstwa Pana Andrzeja Cieśli. Wystawa pt. ,,Małe cuda natury" zawiera niezwykłe zdjęcia niezwykłych okazów owadów zamieszkujących lasy i łąki w okolicach m.in. Miasteczka Śląskiego, Żyglina, w tym Pasiek.  Na czym polega unikatowość tych zdjęć? Wykonane w technice focus-stacking pokazują niesamowite barwne  powiększenia owadów, na które w normalnych warunkach często nie zwracamy nawet uwagi. Zdjęcia w takim zbliżeniu ukazują niezwykłość otaczającego nas świata przyrody, a także wzbudzają szereg skrajnych emocji, od wzruszenia, zachwytu po wstręt, lęk, przerażenie i grozę. A kim jest Pan Andrzej Cieśla? To laureat wielu konkursów fotograficznych, wielki pasjonat fotografii i miłośnik przyrody. Na celowniku Pana Andrzeja w szczególności znajdują się motyle, ważki, pająki i inne owady.  Co jeszcze wyróżnia tego pasjonata? Współpracujący z przyrodniczymi uczelniami ( Wydziiał Biologii i Ochrony Środowiska na Uniwersytecie Łódzkim, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie) organizuje też tzw ,,świecenie nocne", podczas którego przy użyciu specjalnego światła wabione są owady. Zamierzeniem Pana Andrzeja jest przybliżenie odbiorcy makroświata w najczystszej naturalnej postaci, pokazywanie piękna otaczającej nas przyrody i zachęcenie do odkrywania swoich pasji.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych przyrodą, a w tym lokalnych patriotów pragnących poznać więcej faktów przyrodniczych z Miasteczka Śląskiego i okolic. Wstęp wolny!