Przygotowania do Narodowego Czytania.

Czytamy ,,Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej.

5 września 2023, dodane przez: L.R. Przygotowania do Narodowego Czytania.
grafika do wpisu: Przygotowania do Narodowego Czytania.

Kolejna edycja Narodowego Czytania przed nami. Tym razem będziemy czytać ,,Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Nie zrobimy tego jednak, jak większość instytucji w Polsce tej soboty, czyli 9 września, a w innym terminie, o którym jeszcze poinformujemy. Na razie nadmieniamy, że jesteśmy w toku przygotowań. Udekorowaliśmy bibliotekę korzystając m.in. z materiałów przygotowanych przez Lustro Biblioteki . Dzięki tym samym materiałom przygotowaliśmy zakładki do książek, które będziemy rozdawać.  Otrzymaliśmy pieczęć Narodowego Czytania 2023, która przywędrowała do nas z Kancelarii Prezydenta RP. Mamy też zamysł przebiegu tego czytelniczego przedsięwzięcia, który czeka na omówienie z nauczycielką języka polskiego ze Szkoły Podstawowej nr 1, Panią Sylwią Klonek Plaza, z którą mamy przyjemność współpracować od jakiegoś czasu przy organizacji takich imprez.