Wrześniowe spotkania pod znakiem lwiego pazura za nami.

21 września 2023, dodane przez: L.R. Wrześniowe spotkania pod znakiem lwiego pazura za nami.
grafika do wpisu: Wrześniowe spotkania pod znakiem lwiego pazura za nami.

We wrześniu odbyły się trzy spotkania przedszkolaczków  z łasym na kulturę bibliotecznym lwem. Tym razem bibliotekę nawiedziły dwie grupy z Przedszkola nr 3 oraz jedna grupa z Przedszkola nr 1. Łącznie ok. 75 dzieci brało udział w zajęciach i prawie wszystkie wykazały odważne skłonności na nieprzewidywalne w skutkach spotkanie z lwem. Wszystkie dzieci przeszły stosowny trening poprzedzający konfrontację z tym groźnym zwierzakiem. Tyle tylko, że nie był to trening siłowy, w którym stawia się na tężyznę fizyczną. My postanowiliśmy bronić się w razie ataku przy użyciu nabytych walorów intelektualno-kulturalnych. I co się okazało? Nie trzeba było walczyć. Lew okazał się kulturalny i jedyne co miał ochotę pożreć lub rzucić się z pazurami to były książki, a nie nasze przedszkolaczki.