Efekty współpracy z urzędem pocztowym w Miasteczku Śląskim?

Znaczki pocztowe z wizerunkiem sowy i gołębia.

13 października 2023, dodane przez: L.R. Efekty współpracy z urzędem pocztowym w Miasteczku Śląskim?
grafika do wpisu: Efekty współpracy z urzędem pocztowym w Miasteczku Śląskim?

Sowa i gołąb w roli głównej na powstającej nowej kolekcji znaczków, zaprojektowanej przez klasy trzecie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Żyglinie. Tak w skrócie, a zarazem pół żartem pół serio określilibyśmy konkurs na zaprojektowanie znaczka pocztowego, który odbył się przy współpracy z miasteczkowskim oddziałem Poczty Polskiej w dniu 12 października. Wybór tych ptaków nie jest przypadkowy. Sowa jako symbol często wykorzystywany w bibliotece i gołąb pocztowy idealnie posłużyły do współpracy pomiędzy biblioteką i pocztą, a sprzyjała ku temu świetna okazja, a mianowicie Światowy Dzień Poczty i Znaczka, który miał miejsce 9 października. W tym miejscu należą się serdeczne podziękowania dla Pani naczelnik Marzeny Pajor z miasteczkowskiej poczty, z której to inicjatywy doszło do tej imprezy. Wielkie podziękowania dla lokalnego filatelisty, Pana Romualda Cogla , który zaprezentował swoją imponującą kolekcję znaczków, a także obdarował każde z dzieci kilkoma z nich. Dziękujemy też paniom Lucynie Pietrydzie, Beacie Superniak oraz uczestnikom tego konkursu, którzy stanęli na wysokości zadania wykonując piękne znaczki.