Absurd nie czytać!

Noc Bibliotek pełna absurdów i niedorzeczności za nami.

23 października 2023, dodane przez: L.R. Absurd nie czytać!
grafika do wpisu: Absurd nie czytać!

Noc absurdów! Tak nazwalibyśmy tegoroczną edycję Nocy Bibliotek, która odbywała się pod hasłem ,,Absurd nie czytać”.  Wychowankowie Pani Sylwii Klonek Plaza mieli dwa zadania do wykonania. Pierwsze zadanie polegało na przygotowaniu serwisu informacyjnego pt. ,,Absurd Flash”, w którym relacjonowane (i odgrywane w scenkach) zdarzenia dotyczyły absurdalnych sytuacji związanych z książkami, działalnością bibliotek i księgarń itp. W odegraniu śmiesznych scenek bardzo posłużyły nam różne kostiumy, w które poprzebierali się uczestnicy w celu przedstawienia materiału filmowego będącego potwierdzeniem relacjonowanych zdarzeń. Rekwizytem, który  niezwykle uwiarygodnił nasz serwis informacyjny była wykonana przez Pana Krzysztofa Zielińskiego (zwanego ,,Złotą Rączką”) atrapa telewizora, do złudzenia przypominająca prawdziwy telewizor. Wielkie podziękowania dla Pana Krzysztofa. Nie obyło się jednak bez problemów. Były zakłócenia w nadawaniu i co chwilkę wkradał się szwedzki kanał, na którym odczytywano bajkę po szwedzku. Ach ten szwedzki! Żebyśmy tylko wiedzieli o czym była ta bajka… . Zadaniem końcowym zaś było zrobienie kolażu z wycinków prasowych, fotek,  cytatów, haseł, a wszystko to pod wpływem inspiracji twórczością Wisławy Szymborskiej , przede wszystkim jej wiersza pt. ,,Nieczytanie”. Dziękujemy Pani Sylwii Klonek Plaza, uczniom Pani Sylwii, rodzicom, którzy sfinansowali słodycze i napoje oraz Panu Krzysztofowi za ten piękny rekwizyt uświetniający naszą czytelniczą imprezkę.