Jeż to uroczy zwierz

29 kwietnia 2021, dodane przez: L.R. Jeż to uroczy zwierz
grafika do wpisu: Jeż to uroczy zwierz

Oddział Dziecięcy ogłasza konkurs pt. ,,Jeż to uroczy zwierz”.

Napisz krótką bajkę lub wierszyk w oparciu o poniższe ilustracje, na których widać biwakującego jeżyka. Nadchodzi majówka, a wraz z nią pora na biwakowanie i grillowanie z przyjaciółmi. Wy też z pewnością wzorem tego sympatycznego jeżyka będziecie spędzać czas z przyjaciółmi w plenerze. Może właśnie wtedy zainspirowani własnymi przeżyciami z majówki przelejecie je tworząc literacką kompozycję. A teraz do rzeczy!

• Dla kogo jest konkurs? Generalnie dla wszystkich dzieci potrafiących pisać, w kategorii wiekowej do 18 roku życia;
  • Jaka jest nagroda? Można wygrać komiks z serii ,,Kajko i Kokosz”;
  • Co trzeba zrobić aby mieć szansę wygranej? W oparciu o obrazki biwakującego jeżyka napisać krótką bajkę o jego przygodach na majówce lub wierszyk o nim. Mała sugestia: możecie zawrzeć w sowim opowiadaniu lub wierszyku wątki ekologiczne lub ochrony jeży.
  • Jak długie miało by być to opowiadanie? Maksymalnie 1 strona A4 pisane czcionką 12.
  • Gdzie i do kiedy można składać prace konkursowe? Można je składać osobiście w bibliotece lub przesyłając na adres mailowy biblioteki do 11 maja włącznie.
  • Kiedy nastąpi ogłoszenie wyników? W Tygodniu Bibliotek, konkretnie 13 maja.

Zadanie jest proste- trzeba udowodnić, że ,,jeż to uroczy zwierz”!