A gdyby tak zamiast Św. Mikołaja pojawił się Dziadek do Orzechów...?

Świąteczna foto-budka gotowa!

6 grudnia 2023, dodane przez: L.R. A gdyby tak zamiast Św. Mikołaja pojawił się Dziadek do Orzechów...?
grafika do wpisu: A gdyby tak zamiast Św. Mikołaja pojawił się Dziadek do Orzechów...?

Dzień Świętego Mikołaja kojarzony jest raczej z dużą ilością czerwonego koloru (chodzi nam o ubranie Św. Mikołaja), a u nas przewrotnie  zrobiło się biało niebiesko. A to za sprawą Dziadka do Orzechów, który zdobi naszą galerię. Tyle tylko, że nie autorstwa E.T.A. Hoffmana, a produkcji  wspomnianego już na okoliczność naszych innych projektów bibliotecznych realizowanych przez niego - Krzysztofa Zielińskiego. Tym razem Pan Zieliński  własnoręcznie wykonał tę piękną figurkę z litego drewna. Jego dzieło posłużyło nam do wykonania dekoracji przeznaczonej jako świąteczna foto-budka. Zatem czujcie się zaproszeni do odwiedzenia biblioteki i ,,pocykania” sobie świątecznych fotek. Dekoracja ta będzie zdobić naszą bibliotekę i zachwycać czytelników  w całym okresie świątecznym, ale postanowiliśmy wystartować z nią w dniu Świętego Mikołaja jako dodatkowa atrakcja umożliwiająca Czytelnikom wprawić się w świąteczny nastrój. No i jeszcze należą się z naszej strony wielkie podziękowania dla Pana Krzysztofa za to dzieło sztuki!