Uchwycone wspomnienia podczas spaceru ulicami śląskich miast.... .

Wystawa akwareli pięknej i utalentowanej Kasi Wiercińskiej.

9 stycznia 2024, dodane przez: L.R. Uchwycone wspomnienia podczas spaceru ulicami śląskich miast.... .
grafika do wpisu: Uchwycone wspomnienia podczas spaceru ulicami śląskich miast.... .

Ulotność chwili, a  w niej pełna gama odczuć, nastrojów, bogactwo barw, efemeryczność i lekkość, a wszystko to zaczarowane w akwarelach przedstawiających krajobrazy i architekturę Tarnowskich Gór, Miasteczka Śląskiego, Świerklańca i Nakła Śląskiego.

Zapraszamy na wystawę prac  artystki pochodzącej z Miasteczka Śląskiego, Kasi Wiercińskiej, która rozpoczęła swoją artystyczną przygodę pod okiem tarnogórskich artystów (profesora Wernera Lubosa I Marii Kurtz), a profesjonalny trening malarstwa akwarelowego w Nowej Zelandii pod okiem renomowanej artystki Min Kim, wyzwolił w niej miłość do tej techniki malarskiej. Dokąd zaprowadziła Ją ta przygoda z pędzlem?  Na artystyczne salony  Norwegii, Włoszech, Francji i wspomnianej wcześniej Nowej Zelandii, gdzie prace Pani Kasi były prezentowane na licznych wystawach wzbudzając zachwyt i uznanie ze strony publiczności. Teraz naszej bibliotece przypadł zaszczyt zaprezentowania części prac Pani Kasi. Można je  podziwiać w galerii naszej biblioteki, a jeśli ktoś zapragnąłby uszczknąć sobie namiastkę artyzmu Pani Kasi, to w Nakle Śląskim w Centrum Kultury Śląskiej (CEKUŚ) można sobie kupić pocztówki z Jej akwarelami.