Eliksiry czyniące cuda i ekstremalnie niebezpieczne potwory!

Ostatni dzień ferii w bibliotece o tematyce Harrego Pottera.

9 lutego 2024, dodane przez: L.R. Eliksiry czyniące cuda i ekstremalnie niebezpieczne potwory!
grafika do wpisu: Eliksiry czyniące cuda i ekstremalnie niebezpieczne potwory!

Magia Harrego Pottera. Tak właśnie opisalibyśmy ostatni dzień ferii w bibliotece i to jedno zdanie by wystarczyło. Jeśli natomiast chcielibyśmy doprecyzować, to wymienilibyśmy: przejście przez magiczny kolorowy tunel do świata magii, czary mary przy użyciu różdżki, spożywanie eliksirów pozytywnie odmieniających los osób je konsumujących, świat potworów, a w tym clown i kobieta o głowie niedźwiedzia między bibliotecznymi regałami, następnie skrzydlaty klucz i kamień filozoficzny zamieniający śrubki i gwoźdźcie w prawdziwe złoto, a na końcu magiczne karty niosące same szczęśliwe wróżby osobom je losującym. Było sporo magii, ale też sporo grozy i horroru. Zadaniem uczestników było narysowanie potworów praktykujących niecne uczynki, a mianowicie wyjadanie samogłosek z książek oraz wykradanie prezentów dzieciom. Mowa o Obżartusie Literatusie oraz Prezentatusie Wykradatusie.

Dziękujemy wszystkim dzieciom za ich zdyscyplinowany, aktywny i grzeczny udział w naszych zajęciach! Byliście kochani!