,,Czy dziedzictwo nie będące na liście UNESCO może być poczuciem dumy?"

Zapraszamy na spotkanie z Prezesem SMZT Zbigniewem Pawlakiem

23 lutego 2024, dodane przez: L.R. ,,Czy dziedzictwo nie będące na liście UNESCO może być poczuciem dumy?"
grafika do wpisu: ,,Czy dziedzictwo nie będące na liście UNESCO może być poczuciem dumy?"

Kolejne wydarzenie z cyklu ,,Spotkania z pasją" (Marka Lokalna) przed nami, tym razem w naszej bibliotece. Będzie to spotkanie z Prezesem Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej Zbigniewem Pawlakiem w dniu 28 lutego o godzinie 17.30. w budynku naszej biblioteki. Ślady starożytnego i średniowiecznegu hutnictwa na terenie Żyglinka świadczące o bogatej historii przemysłowej tych terenów, są powodem do dumy i jako wspaniałe dziedzictwo stanowią szansę, której wykorzystanie zależy od zaangażowania się m.in.mieszkańców, lokalnych patriotów, pasjonatów i wszystkich zainteresowanych tematem. To przecież nasz wspólny interes. O tym wszystkim opowie właśnie jeden z pasjonatów historii tych terenów, Pan Zbigniew Pawlak.