,,Przemierzaj morza na skrzydłach wyobraźni"!

Obchody Dnia Książki Dziecięcej w lokalnych przedszkolach.

15 kwietnia 2024, dodane przez: L.R. ,,Przemierzaj morza na skrzydłach wyobraźni"!
grafika do wpisu: ,,Przemierzaj morza na skrzydłach wyobraźni"!

Tegorocznym hasłem Dnia Książki Dziecięcej było: ,,Przemierzaj morza na skrzydłach wyobraźni". Właśnie w związku z Dniem Książki pofrunęliśmy na wspomnianych skrzydłach wyobraźni, a także dosłownie do loklanych placówek przedszkolnych, gdzie zachwalaliśmy książki i wartość czytania. Program obfitował w moc atrakcji, a wśród nich były: eksperyment pt. ,,czytam i zakwitam", pokaz nietypowych książek zawierających efekty specjalne, obrażona za brak szacunku ze strony czytelnika książka, nieujawniająca przed nim swojej treści, książka lampka rozjaśniająca mrok życia, książka chwalipięta reklamująca samą siebie i swoje koleżnaki z regałów bibliotecznych, miniaturowa wieża Eifel'a obrazująca proces rośnięcia czytelnika pod wpływem czytanych książek, taniec z książką itp. Cieszymy się, że pokłosiem tych spotkań sa nowe zapisy przedszkolaków do biblioteki oraz zwiększona liczba wypożyczeń książek.