,,Tosia, Pani Lis i Pan Kot"

Wystawa ilustracji autorstwa Anny Foks

10 maja 2024, dodane przez: L.R. ,,Tosia, Pani Lis i Pan Kot"
grafika do wpisu: ,,Tosia, Pani Lis i Pan Kot"

,,Tosia, Pan Lis i Pan Kot” i…… Anna Foks (w sumie z angielskiego to też lis ). Tyle tylko, że wspomniana Anna Foks stworzyła Tosię, Pana Lisa i Pana Kota jako bohaterów w swojej autorskiej bajce obrazkowej. Zapraszamy na wystawę ilustracji autorstwa znanej już bardzo dobrze naszym czytelnikom i mieszkańcom Miasteczka Śląskiego artystki grafik Anny Foks. Pani Ania jest znana z wielu swoich artystycznych osiągnięć, ale to co zapisało się ostatnimi czasy w pamięci odbiorców to wystawiana już w ubiegłym roku w galerii naszej biblioteki książka dla dzieci pt. ,,Chleby, bułki i babeczki” (mowa o ilustracjach, ale i tekście) oraz mural widniejący na jednym z budynków w Miasteczku Śląskim przy ulicy Gałczyńskiego, który opowiada miasteczkowską legendę ,,Jak Pónbóczek stworzył Ślązoka”. Warto jeszcze raz przypomnieć, że Pani Ania jest także autorem grafik pięknie ozdabiających Oddział Dziecięcy naszej biblioteki. Po raz kolejny gratulujemy Pani Ani talentu!!!!!!!!!!! A wszystkich zainteresowanych zapraszamy do galerii naszej biblioteki w celach obejrzenia wystawy i podziwiania kunsztu artystycznego Pani Ani.