Spotkanie z leśnikiem z Nadleśnictwa Świerklaniec w Parku Rubina

Królewna Śnieżka w Parku Rubina

16 lipca 2024, dodane przez: L.R. Spotkanie z leśnikiem z Nadleśnictwa Świerklaniec w Parku Rubina
grafika do wpisu: Spotkanie z leśnikiem z Nadleśnictwa Świerklaniec w Parku Rubina

Park Rubina… miejsce troszkę enigmatyczne, naznaczone historią naszego miasta, działające na wyobraźnię, ale także jak na park miejski przystało miejsce z potencjałem rekreacyjnym, jak chociażby z powodu możliwości obcowania z przyrodą. Właśnie to miejsce podziałało na wyobraźnię Pana leśnika Tadka z Nadleśnictwa Świerklaniec, z którym to mieliśmy przyjemność współpracować w związku z realizacją pierwszego dnia półkolonii dla dzieci. Pan Tadeusz posługując się treścią ludowej baśni niemieckiej pt. ,,Królewna Śnieżka” przemycił dzieciom w zręczny sposób ciekawostki dotyczące świata drzew, roślin i innych mieszkańców naszego miejskiego parku. Dzień tych zajęć, biorąc pod uwagę obcowanie z przyrodą (m.in. majestatycznymi drzewami), a także kapryśną pogodę, która zmuszała nas kilkukrotnie do użycia parasola, możemy krótko podsumować jako – wspaniała kąpiel leśna.