Magia eksperymentów

Puszyste obrazy z krainy słodyczy i inne dziwne zjawiska

16 lipca 2024, dodane przez: L.R. Magia eksperymentów
grafika do wpisu: Magia eksperymentów

Magiczna moc eksperymentów. Tak nazwalibyśmy w skrócie to, co działo się w naszej bibliotece w kolejnym dniu z cyklu ,,Wakacje w mieście". W jednej grupie zrobiło się niezwykle słodko, a to za sprawą Pani Izy Kot i jej warsztatów plastycznych, na których dzieci wykonywały puszyste obrazy inspirowane instalacjami słodyczy Tany’I Schultz. To niewiarygodne, że można przy użyciu namoczonego papieru, kleju i barwników wywołać efekt ,,cieknącej ślinki”, a uwierzcie - można gdyż niektórzy uczestnicy po zajęciach pobiegli do cukierni. W drugiej grupie odbył się prawdziwy eksperymentalny roller coaster. Czego tam nie było…? Lupki z kropelką wody do czytania, unoszący się w powietrzu pimpong, rozkwitające na wodzie papierowe kwiaty, magiczne świecące pałeczki, wybuchające kolorowe wulkany, telefon z kubeczków i sznurka, i samozapalająca się świeczka. Dobrze, że te wulkany i płomienie dostarczyły nam świetnej zabawy a biblioteka jak stała, tak stoi w stanie niezmienionym.