Pewnego razu Tosia, Pan Lis i Pan Kot ...... .

Ogłaszamy konkurs na napisanie bajki do ilustracji Anny Foks!

24 lipca 2024, dodane przez: L.R. Pewnego razu Tosia, Pan Lis i Pan Kot ...... .
grafika do wpisu: Pewnego razu Tosia, Pan Lis i Pan Kot ...... .

Najpierw powstaje bajka, a później artysta grafik wykonuje ilustracje do niej, ale kto powiedział,  że zawsze musi być taka kolejność…? A gdyby tak zrobić odwrotnie…? Taka jest właśnie nasza propozycja konkursu na napisanie bajki do ilustracji autorstwa Anny Foks. Wszystkie wspomniane grafiki znajdują się w galerii naszej biblioteki i opowiadają pewną historię, którą jednak każdy odbiorca może zinterpretować nieco inaczej.

A teraz konkrety:

• Grafiki można pooglądać w budynku biblioteki,  na stronie internetowej w zakładce ,,galeria”, a także na facebook-u;
  • Długość bajki nie powinna przekroczyć czterech stron formatu A4,
  • Przy ocenianiu prac jury będzie brało pod uwagę: oryginalny pomysł na opowiedzianą historię, a nie jedynie zwerbalizowanie historii opowiedzianej obrazkami przez Panią Annę oraz poprawność językową;
  • Czynnikiem mile widzianym, który może zwiększyć szansę na wygraną jest bogate słownictwo, wzmacniające emocjonalność i obrazowość opowiedzianej historii itp.;
  • Na prace czekamy do końca września bieżącego roku;
  • Prace będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci i dorośli;
  • Na zwycięzców czeka atrakcyjna nagroda niespodzianka.

Wszystkim potencjalnym uczestnikom życzymy fantazji i polotu pisarskiego!