Noc Bibliotek z Drakulą... .

Powiało grozą, a jak było? Przeczytajcie.

14 października 2024, dodane przez: L.R. Noc Bibliotek z Drakulą... .
grafika do wpisu: Noc Bibliotek z Drakulą... .

Noc Bibliotek pod znakiem wampirzych kłów i sączącej się krwi za nami.  Wspomnianej  krwi było sporo, ale tylko takiej w formie papierowych kropel, soczku wiśniowego, zafarbowanej wody w wazonie i farbki na buzi. Obyło się zatem bez ofiar w ludziach. Tp tyle w temacie żartów,  co dokładnie robiliśmy oprócz wampirzych wygłupów? Nie byłaby to prawdziwa Noc Bibliotek bez reklamy książek. Tym razem oczywiście te o tematyce wampirzej, gdzie główny akcent położono na ,,Drakulę” Brama Stokera. Historia Elżbiety Batory zawarta w książce ,,Pani na Czachticach” także zainteresowała uczestników imprezy. Przed przystąpieniem do testu na identyfikację wampira, uczestnicy zostali jeszcze zaznajomieni z legendą dotyczącą powstania wampirów. Przeczytano im także ,,fundamentalną przestrogę”, która miała za zadanie nadać powagę sytuacji. Potem odbył się wspomniany test, gdzie ucharakteryzowani na wampirów przez Panią Darię uczniowie byli wystawieni na działanie różnych rekwizytów i poddani różnym zadaniom. Ogólnie poddani zostali działaniu 18 bodźców, a wszystko po to aby wykazać czy mają predyspozycję na prawdziwego wampira. Pod żadnym pozorem nie zdradzimy jaki był wynik tych zabiegów dokonanych na dwójce ochotników. W każdym bądź razie dziękujemy im za odwagę poddania się tym zabiegom . Uwierzcie na słowo: nie mieli łatwo. Dziękujemy za współpracę paniom ze Szkoły Podstawowej nr 1- Pani Sylwii Klonek Plaza i Kasi Buszce.