Narodowe Czytanie ,,Moralnosć Pani Dulskiej"- wystawa

2 września 2021, dodane przez: L.R. Narodowe Czytanie ,,Moralnosć Pani Dulskiej"- wystawa
grafika do wpisu: Narodowe Czytanie ,,Moralnosć Pani Dulskiej"- wystawa

Drodzy Czytelnicy, zapraszamy Was do obejrzenia wystawy dotyczącej Narodowego Czytania, znajdującej się w galerii naszej biblioteki. Tematem zaprezentowanym na planszach jest komedia obyczajowa pt. ,,Moralność Pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej. Jest to lektura zaproponowana przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy do odczytania podczas tegorocznej, dziesiątej juz odsłony Narodowego Czytania. Utwór piętnujący obłudę i zakłamanie z przesłaniem moralnym, które w imię uczciwości i sprawiedliwości każe potępiać zło. Komedia ta wzbogaciła język polski o pojęcie ,,dulszczyzna". Pojęcie to, które na stałe weszło do języka potocznego zostało również zobrazowane na planszach wystawy. Zachęcamy do jej obejrzenia  i przy okazji przypominamy, że czytanie to nasz ,,moralny" obowiązek.