Detektywistyczna Noc Bibliotek

Czytanie wzmacnia!

18 października 2021, dodane przez: L.R. Detektywistyczna Noc Bibliotek
grafika do wpisu: Detektywistyczna Noc Bibliotek

Noc pełna niespodziewanych zwrotów akcji za nami. Były zagadki na miarę detektywistycznych dociekań, spotęgowane panującym mrokiem w bibliotece, rozświetlonym nieznacznie dzięki latarkom. Były trudne pojęcia takie jak kryminalistyka i kryminologia. W swoich rozważaniach posunęliśmy się tak daleko, że aż do starożytnej Grecji, a to dzięki opowiadaniu pt. ,,Kradzież greckiej amfory” autorstwa Pana Marka Sikorskiego. Przy użyciu zręcznych paluszków odciskanych jak na posterunku policji, stworzyliśmy Biblioteczną Kronikę Policyjną związaną z Mafią Bestialskich Moli Książkowych.

Emocje sięgnęły zenitu wtedy, kiedy uczestnicy postawili na szczerość w sprawie własnych przestępstw popełnianych z premedytacją w bibliotece. Jakie to przestępstwa widać na zdjęciach, ale jedno możemy Wam zdradzić: biblioteczne łobuzy obiecały, że już nigdy nie popełnią wspomnianych powyżej grzeszków. Uwierzyliśmy im na słowo, a że tak aktywnie i skutecznie zarazem brały udział w detektywistycznych zajęciach, każdy z nich otrzymał Dyplom Młodego Detektywa. Były też nagrody książkowe  za błyskotliwe odpowiedzi w detektywistycznych rozważaniach. Mowa o książce  pt. ,,Sherlock Holmes i osobliwe zagadki”

Pana Marka Sikorskiego, który był gościem specjalnym tej bibliotecznej imprezy i któremu serdecznie dziękujemy.