SZTUKA OCZYMA DZIADKA I WNUKA

Zapraszamy na wystawę prac malarskich tarnogórskich artystów

21 stycznia 2022, dodane przez: L.R. SZTUKA OCZYMA DZIADKA I WNUKA
grafika do wpisu: SZTUKA OCZYMA DZIADKA I WNUKA

Dziadek i wnuczek, wnuczek i dziadek… .Obydwoje wrażliwi na sztukę lecz każdy w inny sposób. Dziadek, Tadeusz Banaś wychowany w otoczeniu ludzi z pasją, specjalizujący się w zdobnictwie szkła i kryształów, realizujący swoje malarskie pasje bez ograniczeń dopiero po przejściu na emeryturę. Wnuczek zaś, Michał Banaś zafascynowany ekspresyjnym przedstawieniem ciała ludzkiego i rozkochany w fotografii, o czym świadczą  jego osiągnięcia na naszym polskim podwórku ale i na międzynarodowym (m.in. zwycięzca XI Małego Festiwalu Sztuki Wysokiej pt. ,,Wolno mi” Stalowe Anioły w Bytomiu, III miejsce w Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym ,,Dzieła Mistrzów Inspiracją Współczesnej Fotografii”). Dziadek uwielbia pejzaże i kwiaty, wnuczek formą podkreśla uczucia i emocje. Łączą ich więzy rodzinne oraz pasja. Piękniej już być nie mogło.

Zapraszamy na wystawę obrazów wspomnianych powyżej artystów w galerii naszej biblioteki. Możecie je podziwiać w styczniu oraz w lutym.