DZIEDZICTWO ZIEMI TARNOGÓRSKIEJ

Spotkanie z Panem Grzegorzem Rudnickim!

28 stycznia 2022, dodane przez: L.R. DZIEDZICTWO ZIEMI TARNOGÓRSKIEJ
grafika do wpisu: DZIEDZICTWO ZIEMI TARNOGÓRSKIEJ

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych historią naszego regionu na spotkanie z członkiem zarządu Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej, Panem Grzegorzem Rudnickim, który opowie o efektach badań archeologicznych na terenie Miasteczka Śląskiego i okolic. Badania te dowodzą unikatowości tego regionu, a także mają przełożenie na kształtowanie się naszej przyszłości w kontekście przemysłowym.  Tłem, a zarazem bazą i punktem wyjściowym dla naszego spotkania będzie wystawa posterów prezentująca efekty badań w ramach projektu Laboratorium Badań i Analiz Warunków Pracy Zawodów Przemysłowych prowadzonych prze członków SMZT oraz badaczy z Politechniki Śląskiej i Uniwersytetu Śląskiego. Spotkanie odbędzie się w środę 9 lutego o godzinie 17.00 w budynku naszej biblioteki.