Czy w Miasteczku Śląskim powstanie muzeum hutnictwa?

Relacja ze spotkania z Panem Grzegorzem Rudnickim, członkiem zarządu Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej

10 lutego 2022, dodane przez: L.R. Czy w Miasteczku  Śląskim powstanie muzeum hutnictwa?
grafika do wpisu: Czy w Miasteczku  Śląskim powstanie muzeum hutnictwa?

Spotkanie z Panem Grzegorzem Rudnickim ze Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej, które miało miejsce 9 lutego w budynku biblioteki roztoczyło przed uczestnikami bardzo obiecującą i atrakcyjną zarazem perspektywę promocyjno-turystyczną dla Miasteczka Śląskiego. A to wszystko w oparciu o badania archeologiczne, a zarazem górniczo-hutniczą przeszłość Miasteczka i Żyglina. Bardzo dziękujemy Panu Grzegorzowi za przedstawienie powyżej wspomnianych efektów badań archeologicznych w sposób ciekawy, intrygujący, a jednocześnie pozbawiony zadęcia charakterystycznego dla faktów naukowych. Podziękowania płyną także do Pana burmistrza  Michała Skrzydło, który z nieskrywaną ekscytacją i osobistym zaangażowaniem opowiedział licznie przybyłym uczestnikom spotkania m.in. o planach stworzenia piroseum na terenie huty, czyli multimedialnego muzeum hutnictwa. Dziękujemy również uczestnikom spotkania, którzy swoją pozytywną energią już na tym etapie zasilili plany związane z zagospodarowaniem i ekspozycją stanowiska archeologicznego starożytnego hutnictwa metali w Żyglinku.