Zabawa, relaks, beztroska, radość i nauka:-)

Ferie w bibliotece za nami

22 lutego 2022, dodane przez: L.R. Zabawa, relaks, beztroska, radość i nauka:-)
grafika do wpisu: Zabawa, relaks, beztroska, radość i nauka:-)

Nauka przez zabawę. Tak oto można skwitować zajęcia, które odbyły się w pierwszym tygodniu ferii w bibliotece. Bibliotecznym Kołem Fortuny uczczono Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Spotkanie z dwoma uroczymi kotkami z Cichego Kąta w Tarnowskich Górach dostarczyło relaksu i radości w ramach filenoterapii. Koci relaks przedłużono następnie o zajęcia z Panią Izą Kot. Po dniu języka i dniu kota przyszła pora na magię z Harrym Potterem. Wyprodukowano różdżki i sporządzono magiczny eliksir, przy użyciu których działy się cuda. Po szaleństwach prosto z Hogwartu, zrobiło się bardzo naukowo i poważnie, a to za sprawą poszukiwań geologiczno –archeologicznych. W poszukowaniach posłużyły nam postery prezentujące efekty badań śląskich geologów na terenie Miasteczka Śląskiego, kilka książek, duża wiedza Pani Izabeli Kot w temacie minerałów i prawdziwe minerały, które wzbudziły zachwyt dzieci.