Wystawa prac konkursowych

24 marca 2022, dodane przez: L.R. Koncepcja zagospodarowania i ekspozycji stanowiska archeologicznego starożytnego hutnictwa metali w Żyglinku
grafika do wpisu: Koncepcja zagospodarowania i ekspozycji stanowiska archeologicznego starożytnego hutnictwa metali w Żyglinku

Mamy przyjemność poinformować mieszkańców Miasteczka Śląskiego i okolic, że w naszej bibliotece można podziwiać efekty konkursu na koncepcję zagospodarowania i ekspozycji stanowiska archeologicznego starożytnego hutnictwa metali w Żyglinku. Szesnaście prac konkursowych wyeksponowano w galerii naszej biblioteki. Zostały one wykonane przez studentów wydziału architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach, a oceniali je: prezes SMZT Zbigniew Pawlak, burmistrz Pan Michał Skrzydło, miejska radna Pani Irena Lukosz Kowlaksa, dr inż. Arch. Jerzy Wojewódka z politechniki i Pan Mikołaj Machulik, prezes katowickiego oddziału Stowarzyszenia Architektów Polskich. Gratulujemy uczestnikom konkursu kreatywności, gdyż trzeba przyznać, że wszystkie są bardzo ciekawe i zasługują na uwagę. Wygrała koncepcja przygotowana przez Panie Anitę Podżorską i Paulinę Jurę. Pan burmistrz Michał Skrzydło nadmienia, że wygrana koncepcja jest nie tylko atrakcyjna i interesująca, ale także, co bardzo ważne, możliwa do realizacji pod względem kosztów. Obydwu Paniom gratulujemy, a mieszkańców Miasteczka zapraszamy do obejrzenia prac konkursowych.