Spotkanie z Panią Prof. dr hab. inż. arch Magdaleną Żmudzińską Nowak z Politechniki Śląskiej

22 kwietnia 2022, dodane przez: L.R. Wizja zagospodarowania i ekspozycji stanowiska archeologicznego starożytnego hutnictwa metali w Żyglinku
grafika do wpisu: Wizja zagospodarowania i ekspozycji stanowiska archeologicznego starożytnego hutnictwa metali w Żyglinku

28 kwietnia (czwartek) o godzinie 17.30 czeka nas ekscytujące spotkanie dotyczące omówienia i podsumowania przebiegu konkursu na koncepcję zagospodarowania i ekspozycji stanowiska archeologicznego starożytnego hutnictwa metali w Żyglinku. W tym omówienie zwycięskiego projektu. Spotkanie poprowadzi Pani Prof. dr hab. inż. arch. Magdalena Żmudzińska Nowak wraz z pozostałymi prowadzącymi poszczególne projekty w ramach tego konkursu. Spotkanie stanowi kontynuację tego, które odbyło się w naszej bibliotece z Panem Grzegorzem Rudnickim (członkiem zarządu SMZT) 9 lutego bieżącego roku. Wtedy to Pan Grzegorz Rudnicki oraz Pan burmistrz Michał Skrzydło opowiedzieli licznie przybyłym gościom o efektach badań archeologicznych na terenie Miasteczka Śląskiego, a także o planach stworzenia centrum edukacyjno-turystycznego w Żyglinku i piroseum czyli muzeum hutnictwa w Hucie Cynku Miasteczko Śląskie.