Turystyka przemysłowa, edukacja i placówka naukowo - badawcza.

Prace kreatywnych studentów omówione!

29 kwietnia 2022, dodane przez: L.R. Turystyka przemysłowa, edukacja i placówka naukowo - badawcza.
grafika do wpisu: Turystyka przemysłowa, edukacja i placówka naukowo - badawcza.

,,Cudze chwalicie, swego nie znacie. Sami nie wiecie co posiadacie.” Niech fraza ta, stanie się już tylko tchnieniem przeszłości. Niech wszyscy poznają potencjał tkwiący w naszym Miasteczku. Teren ten przepełniony duchem tradycji hutniczej, wzbogacony o niezwykle interesujące efekty badań archeologicznych prowadzonych od wielu lat, dostarcza sporą dawkę wrażeń. Pora na zmaterializowanie tych wrażeń. W tym zmaterializowaniu pomogą koncepcje na zagospodarowanie i ekspozycję stanowiska archeologicznego starożytnego hutnictwa metali w Żyglinku oraz plan stworzenia piroseum, czyli multimedialnego muzeum hutnictwa. O tych właśnie projektach (zwłaszcza tych wyróżnionych), opracowanych przez studentów Politechniki Śląskiej opowiedzieli na spotkaniu w bibliotece, które mialo miejsce 28 kwietnia wspaniali goście zaangażowani merytorycznie, intelektualnie i emocjonalnie w całe to przedsięwzięcie, a byli nimi: Prof.dr hab. inż. arch. Magdalena Żmudzińska Nowak, Pani dr Justyna Swoszowska, dr Magdalena Krause, burmistrz Pan Michał Skrzydło oraz prezes SMZT Zbigniew Pawlak.