gru
Mikołajki w bibliotece!
Częstujemy cukierkami i rozdajemy kartki świąteczne :-)
Wszystkim grzecznym dzieciom, które 6 grudnia odwiedzą bibliotekę, rozdajemy słodycze i kartki świąteczne.
Wszystkim grzecznym dzieciom, które 6 grudnia odwiedzą bibliotekę, rozdajemy słodycze i kartki świąteczne.
Fortuna kołem się toczy! Wypożyczalnia dla Dorosłych odpala w dniu dzisiejszym Andrzejkowe Koło Fortuny! Każdy, kto odwiedzi dzisiaj lub jutro bibliotekę dla dorosłych ma szansę zakręcić kołem, a co się z tym wiąże wylosować wróżbę andrzejkową umocowaną na czymś miłym dla podniebienia. Mowa o cukierkach i wafelkach.
Nasz biblioteczny misiu odbył w tym roku tournee po okolicznych przedszkolach. Odwiedził wszystkie przedszkola na terenie Miasteczka, zawitał też w Żyglinie. Wszędzie był serdecznie witany przez przedszkolaczków, dlatego też odwzajemniał się serdecznością i szerokim uśmiechem, do czasu… .
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania„Leśna Kraina Górnego Śląska” w dniach 22-28 listopada br. organizuje Tydzień Legend Leśnej Krainy Górnego Śląska .Jest to wydarzenie on-line zachęcające do zapoznania się z lokalnymi legendami.
Człowiek kochający swoje miasto, miasteczko…, z gorliwością i entuzjazmem na miarę pasjonata lokalnej historii dążący do zakotwiczenia się tej historii w pamięci mieszkańców Miasteczka Śląskiego poprzez różne formy podejmowanych przez Niego działań, wyrażający swoje zamysły i odczucia w sposób szczery i bez ogródek- MAREK KALEJA. Takiego Go zapamiętamy.
We wtorek, 23 listopada o godzinie 17.00 odbędzie się w naszej bibliotece spotkanie upamiętniające tego lokalnego patriotę, jakim był Pan Marek Kaleja.
Środa (27 października) godzina 17.00- OTWARCIE WYSTAWY pt. KOBIET(R)AGEDIA w galerii naszej biblioteki! Autorką wystawy jest młoda, utalentowana, tajemnicza i pełna przemyśleń związanych z życiem kobiet, które określiła jako ,,Kobiet(r)agedia”, Pani Dominika Hajduk @tokkinika . Artystka bawi się ołówkiem, pędzlem, ilustracją i słowem.
Noc pełna niespodziewanych zwrotów akcji za nami. Były zagadki na miarę detektywistycznych dociekań, spotęgowane panującym mrokiem w bibliotece, rozświetlonym nieznacznie dzięki latarkom. Były trudne pojęcia takie jak kryminalistyka i kryminologia. W swoich rozważaniach posunęliśmy się tak daleko, że aż do starożytnej Grecji, a to dzięki opowiadaniu pt. ,,Kradzież greckiej amfory” autorstwa Pana Marka Sikorskiego.
,,Czasem życie zasłania to, co jest większe od życia”. To słowa urodzonego 100 lat temu, a dokładnie 9 października 1921 roku, Tadeusza Różewicza.
,,Po trzykroć jest uzbrojonym ten, kto walczy w słusznej sprawie.” (Arthur Conan Doyle, Księga wszystkich dokonań Sherlocka Holmesa) Szykuje się Noc Bibliotek, tym razem w wydaniu detektywistycznym, podczas której uzbrojeni w takie narzędzia jak: chęć zdobywania wiedzy, dociekliwość, spostrzegawczość, zdolności dedukcyjne oraz odpowiednia literatura zawalczymy w słusznej sprawię, a mianowicie udowodnimy, że ,,CZYTANIE WZMACNIA”.