Facebook

Aktualnosci

ROŚLINOTEKA na Ciebie czeka!
24
kwi

ROŚLINOTEKA na Ciebie czeka!

Wiosenna edycja wymiany roślin już 11 maja.

Tegoroczna, wiosenna edycja akcji o nazwie ,,Roślinoteka" będzie miała miejsce w Tygodniu Bibliotek, a dokładnie w czwartek 11 maja. Na czym będzie polegać ta zielona impreza? We wspominanym dniu, czyli 11 maja w budynku naszej biblioteki, będzie można dokonać wymiany roślin. Każdy kto przyniesie jakąś roślinkę lub akcesoria ogrodnicze typu doniczki, osłonki, kwietniki, makramy, będzie mógł zabrać sobie inną z przygotowanego na tę okoliczność stołu. Co można przynieść do biblioteki? Ukorzenione szczepki, ucięte listki, gotowe sadzonki, nasiona, kwiaty doniczkowe oraz wspomniane powyżej akcesoria ogrodnicze. Wszystkie przyniesione rośliny będą wyłącznie na wymianę, nie na sprzedaż. Uczestnicy akcji będą mogli zabrać wybrane przez siebie roślinki nawet wtedy, kiedy niczego nie przyniosą na wymianę.

dodane przez: L.R. więcej »
Akcja: ,,Róża i książka"
21
kwi

Akcja: ,,Róża i książka"

Rozdajemy książki!

W związku z obchodzonym 23 kwietnia Światowym Dniem Książek i Praw Autorskich, który znany jest w niektórych rejonach świata z obdarowywania się książkami i czerwonymi różami symbolizującymi krew zabitego przez św. Jerzego smoka, proponujemy naszym Czytelnikom wzięcie udziału w akcji pt. ,,Róża i książka”. Na czym będzie polegać ta akcja? Pierwsze 5 osób, które odwiedzi bibliotekę w dniu 24 kwietnia, w poniedziałek otrzyma od nas darmowy egzemplarz książki tematycznie związanej ze Śląskiem i różyczkę.

dodane przez: L.R. więcej »
,,Chleby, bułki i babeczki"
19
kwi

,,Chleby, bułki i babeczki"

Zajęcia z dziećmi w oparciu o bajkę Anny Foks.

Jak wygląda streszczenie  tego, co działo się w naszej bibliotece w dniu 19 kwietnia z udziałem klas drugich ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Żyglinie w opraciu o bajkę dla dzieci autorstwa Anny Foks? Magiczny pyłek z kwiatów zebrany, babeczki z dodatkiem tego pyłku upieczone, wystawa ilustracji Anny Foks zwiedzona, bajka pt. ,,Chleby, bułki i babeczki” autorstwa także Pani Ani przeczytana, uniesienia zachwytu nad kunsztem plastycznym autorki ilustracji i bajki oddane, scenki z nieujarzmionymi muffinkami marzącymi o większej ilości magicznego pyłku i lukru odegrane w naszym bibliotecznym teatrzyku. A efekt tego spotkania? Pysznie wyglądające muffinki na specjalnie przygotowanej do tego  etażerce. Mniam!

dodane przez: L.R. więcej »
Spotkanie upamiętniające ś.p. Burmistrza Miasteczka Śląskiego Bronisława Drozdza
19
kwi

Spotkanie upamiętniające ś.p. Burmistrza Miasteczka Śląskiego Bronisława Drozdza

...i wystawa pamiątek po Panu burmistrzu.

18 kwietnia odbyło się w naszej bibliotece spotkanie upamiętniające zmarłego rok temu Burmistrza Miasteczka Śląskiego Bronisława Drozdza. Spotkanie to poświęcone życiu i pracy pana burmistrza, a  zorganizowane przez Stowarzyszenie Aktywni dla Miasteczka połączone było z wystawę pamiątek po panu burmistrzu. Mowa o imponującej kolekcji pucharów, dyplomów, medali świadczących o sukcesach Pana Bronisława  w dyscyplinie sportowej podnoszenia ciężarów, ale także hodowli kanarków. Spotkaniu towarzyszyły dźwięki piosenek ulubionego przez pana burmistrza szwedzkiego zespołu Abba.Dziękujemy uczestnikom za tak liczne przybycie na to spotkanie.  

dodane przez: L.R. więcej »
Miasteczko Śląskie w Twoim obiektwie
14
kwi

Miasteczko Śląskie w Twoim obiektwie

Konkurs

Zapraszamy wszystkich serdecznie do wzięcia udziału w konkursie pt. "Miasteczko Śląskie w Twoim obiektywie". Aby wziąć udział, zrób zdjęcie oddające uroki naszego miasta i wyślij na nasz adres e-mail: biblioteka@biblioteka.miasteczko-slaskie.pl W wiadomości napisz dane autora zdjęć oraz numer telefonu. Konkurs rozstrzygną czytelnicy oddając głos na najładniejsze zdjęcie. Głosy będzie można oddawać na naszym facebook'u i w bibliotece. Na zdjęcia czekamy do 21 kwietnia. Jedna osoba może wysłać maksymalnie 3 zdjęcia. Wyniki konkursu ogłosimy 27 kwietnia. Na zwycięzców czekają nagrody książkowe!

dodane przez: L.R. więcej »
Wesołych Świąt Wielkanocnych!
07
kwi

Wesołych Świąt Wielkanocnych!

Wielu radosnych i niepowtarzalnych chwil na święta Wielkanocne. Serdecznych spotkań rodzinnych przy świątecznym, suto zastawionym stole, przyjaznych rozmów, miłych gestów i wszelkiej pomyślności! Życzą Dyrektor oraz wszyscy pracownicy MBP w Miasteczku Śląskim.  

dodane przez: L.R. więcej »
Uwaga!
05
kwi

Uwaga!

W Wielki Piątek (7 kwietnia) biblioteka będzie czynna w godzinach od 7.00 do 13.00.

dodane przez: L.R. więcej »
,,Chleby, bułki i babeczki"
04
kwi

,,Chleby, bułki i babeczki"

Wystawa ilustracji Anny Foks

Miesiąc kwiecień obfituje w święta książki. 2 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki Dziecięcej, zaś 23 Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. To idealny czas, a by zaprezentować grafikę zaprojektowaną przez Panią Anię Foks,  z bajki dla dzieci napisanej także przez Panią Anię pt. ,,Chleby, bułki i babeczki". To już druga wystawa grafiki autorstwa Pani Ani w naszej bibliotece. Poprzednia miała miejsce kilka lat temu i dotyczyła tematyki kobiet. Warto przypomnieć, że Pani Ania ostatnio wygrała konkurs graficzny muralu pt. ,,Zainspiruj się Leśną Krainą”, w którym   zilustrowała scenki z miasteczkowskiej legendy ,,Jak Pónbóczek stworzył Ślązoka”. Oprócz tego, to właśnie Pani Ania Foks zaprojektowała grafikę zdobiącą ściany Oddziału Dziecięcego naszej biblioteki. Tym razem, dzięki ilustracjom Pani Foks, zrobiło się pięknie w holu biblioteki. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do obejrzenia wystawy. Będzie to można zrobić w kwietniu oraz w maju. 

dodane przez: L.R. więcej »
Uwaga!
31
mar

Uwaga!

Zmiana godzin urzędownia biblioteki.

Od poniedziałku 3 kwietnia zmianie ulegają godziny urzędowania biblioteki. Zmiana dotyczy tylko pierwszych trzech dni tygodnia, a zatem w poniedziałek, wtorek i środę biblioteka będzie czynna w godzinach od 10.00 do 18.00. Czwartek i piątek pozostaje bez zmian, czyli od 7.00 do 15.00. Za utrudnienia przepraszamy.

dodane przez: L.R. więcej »
Biblioteczny zajączek i afera marchewkowa!
31
mar

Biblioteczny zajączek i afera marchewkowa!

Zajączkowe tournee po lokalnych przedszkolach.

W ostatnim tygodniu marca nasz biblioteczny zajączek odwiedził łącznie 4 przedszkola na terenie Miasteczka Śląskiego, w których odbyły się zajęcia o tematyce marchewkowej. Przeczytano dzieciom bajeczkę autorstwa Katy Hudson pt. ,,Za dużo marchewek”. Zaraz później działy się rzeczy przedziwne. Uszczęśliwiano przy użyciu mazaków papierowe marchewki, by następnie umieścić je na plakacie wychwalającym marchewki. Na końcu zaś  wznoszono toasty przy użyciu soku marchewkowego, głośno wykrzykując ,,na zdrowie” w języku zajączkowym, czyli ,,carrot!”. Łącznie przeprowadzono 10 zajęć, w których wzięło udział ok.230 dzieci, no i najważniejsze: wypito ok.100 litrów soku marchewkowego.

dodane przez: L.R. więcej »
Spotkanie autorskie z Panem Janem Lipka odbędzie się w Miejskim Ośrodku Kultury, a nie w bibliotece.
16
mar

Spotkanie autorskie z Panem Janem Lipka odbędzie się w Miejskim Ośrodku Kultury, a nie w bibliotece.

Przepraszamy za małą zmianę planów i zapraszamy do Mok-u.

Wzwiązku z awarią, która wystąpiła w bibliotece, spotkanie z Panem Janem Lipką odbędzie się planowo czyli 21 marca o godzinie 17.00, ale NIE W BIBLIOTECE, tylko w MIEJSKIM OŚRODKU KULTURY w MIASTECZKU ŚLĄSKIM. Bardzo dziękujemy Pani dyrektor z Mok-u, za poratowanie nas w sytuacji kryzysowej i udostępnienie sali na to spotkanie. Przepraszamy też potencjalnych uczestników spotkania za małą zmianę planów.

dodane przez: L.R. więcej »
Awaria w bibliotece!
16
mar

Awaria w bibliotece!

Biblioteka zamknięta w dniach od 20 do 24 marca. Za utrudnienia przepraszamy.

Na terenie biblioteki wystąpiła awaria, związana z systemem kanalizacyjnym. W związku z tym, cały tydzień  od 20 do 24 marca biblioteka będzie nieczynna.  Informujemy też, że od 1 kwietnia zmianie ulegają godziny urzędowania biblioteki. Zmiana będzie dotyczyć tylko pierwszych trzech dni tygodnia, a zatem w poniedziałek, wtorek i środę biblioteka będzie otwarta od 10.00 do 18.00.

dodane przez: L.R. więcej »